• Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 300 zł

HISTORIA

Piumo to młoda polska marka, stworzona w 2015 roku, umożliwiająca zakup eleganckich i wysokiej jakości dodatków takich jak szale oraz czapki.

Właścicielka marki, Anna Lohman, dba nie tylko o wysoką jakość produktu, ale także wybiera wraz z zespołem najmodniejsze kolory w sezonie. Dzięki temu marka PIUMO została niemalże od razu doceniona przez sporą rzeszę klientek, które pokochały minimalizm produktów oraz ich szerokie zastosowanie.

Powstanie marki PIUMO to efekt miłości Anny Lohman do Włoch, co można zauważyć chociażby po nazewnictwie kolorów  oraz samej marki – piuma to po włosku pióro. Miłości do włoskiej elegancji, soczystych barw krajobrazu i ciepła została zamknięta w delikatnej mieszance wełny i kaszmiru. Dzięki PIUMO każda kobieta może poczuć się wyjątkowa, a poprzez wybór odpowiednich barw, podkreślić swój styl, charakter i indywidualność.

MATERIAŁ

W Piumo nic nie jest przypadkowe.

Przy produkcji naszych czapek, szali i swetrów używamy wyłącznie dwóch rodzajów certyfikowanej przędzy. Obie sprowadzamy z jednej z najlepszych toskańskich przędzalni i są to: kaszmir i wełna merino.

Przędza #1 / 90% wełna merino, 10% kaszmir – ulubione produkty na długie lata, nie tracą na jakości, a nietuzinkowy wybór kolorów to wyjątek na polskim rynku 

Przędza #2 / 95% kaszmir, 5% wełna merino – z tak miękkim i przyjemnym dla skóry materiałem nie chcesz się nigdy rozstawać

Dzięki mięsistości wełny i puszystości kaszmiru nasze produkty są przyjemne w dotyku, ale też bardzo wytrzymałe – na długie lata!

KOLORY

Otwierając firmę prawie 30 lat temu postawiliśmy na kolory. Kolory, kolory, kolory! I tak zostało do dziś.

Najpierw zainspirowaliśmy się nimi na sławnych na całym świecie targach przędzy we Florencji. Włosi będący prekursorami mody i kolorów chętnie o nich z nami rozmawiali. Wspominaliśmy wtedy też nasze piękne Beskidy, kwitnące łąki pełne kwiatów, błękitne niebo.

Od początku istnienia Piumo mieliśmy misję – chcieliśmy naszymi czapkami, szalami i swetrami dodawać energii i rozjaśniać świat. Właśnie z tych powodów mamy naszych kolorów bardzo dużo – bo aż 56. Zdecydowanie jest z czego wybierać.

Ach, no i te włoskie nazwy! Nie mamy potrzeby ich zmieniać, gdyż uwielbiamy ich brzmienie i elegancję. Notte, sabiosso, billardo, cremisi, zafferano… i wiele, wiele więcej.

PIELĘGNACJA

Żeby nasze produkty służyły Ci jak najdłużej, wskazana jest odpowiednia ich pielęgnacja. Wbrew pozorom, to wcale nie jest skomplikowana sprawa. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. 

Przede wszystkim – pranie ręczne w płynie do wełny w misce z letnią wodą. Najpierw delikatnie wygniatamy produkt, następnie płuczemy, a później moczymy  pięć do dziesięciu minut w środku zmiękczającym. Na koniec wyciskamy i starannie rozkładamy na płasko, pozostawiamy do wyschnięcia. 

Produkty z kaszmiru i wełny merino nie lubią, gdy się je szybko i intensywnie suszy, więc gdy czapka czy szal zmokną lub nasiąkną śniegiem, to nie odkładaj ich na gorący grzejnik po przyjściu do domu. Muszą wyschnąć powoli i w swoim tempie.

CERTYFIKATY

Obie przędze posiadają najważniejsze w wełnianym świecie certyfikaty:

RWS (Responsible Wool Standard) – globalny standard, który dotyczy holistycznego dobrostanu owiec, gruntów na których owce się wypasają, a także łańcucha dostaw wełny, poczynając od certyfikowanych gospodarstw do produktu końcowego.

GOTS (Global Organic Textile Standard) – wiodący na świecie standard certyfikujący wyroby tekstylne. Skoncentrowany jest na ekologii i ochronie środowiska. Kupując wełnianą czapkę, szal czy sweter z materiału z certyfikatem GOTS, macie pewność, że pozyskiwanie wełny i proces produkcji nie szkodzi naszej planecie.

MULESING FREE WOOL – mulesing to bolesna i niebezpieczna dla owiec forma ich strzyżenia, obejmująca pozostawienie bolesnych ran i blizn. Nasze przędze NIGDY nie są pozyskiwane w ten sposób i są wolne od mulesingu!