Zimowe czapki z wełny z kaszmirem jakie mają zalety?

  • 16 lipca 2020

Zimowe czapki z wełny z kaszmirem, czy warto taką mieć? Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście się nad tym, czy kupić czapkę z wełny z kaszmirem, kaszmirowy sweter, szal, ponczo, czy inny produkt z kaszmirem w składzie. Być może jednak zrezygnowaliście odstraszeni wyższą ceną w porównaniu z innymi wełnianymi produktami. Tymczasem produkty wełniane z kaszmirem to zakup, która się opłaca. A to ze względu na zalety, jakie posiadają. A jest ich całkiem sporo, co przedstawimy w poniższym wpisie. Jesteście gotowi na krótką, acz treściwą opowieść, dlaczego warto kupić szaliki i czapki z kaszmiru? Zatem zaczynamy.

zimowa czapka kaszmirowa
Czapki wełniane z kaszmirem od Piumo.pl polskiego producenta

Zacznijmy od podstaw, czyli co to jest kaszmir?

Kaszmir to inaczej wełna, którą pozyskuje się z kóz hodowanych w dalekiej Azji. Dokładnie dotyczy to kóz z obszaru położonego u podnóży Himalajów. To jeden z najdroższych na świecie surowców, który posiada wyjątkowe właściwości. Dzięki nim produkty, które wytwarza się z kaszmiru np zimowe czapki z wełny cechuje niezwykła delikatność. Ich niesamowita miękkość sprawia, że przyjemnie jest się w nie wtulać. Z tego też powodu chętnie z kaszmiru wytwarza się szaliki, swetry, czapki, poncza, opaski, itp. Ubrania, czy dodatki typu szale z wełny z kaszmirem to szlachetne produkty, które z jednej strony cieszą oko, z drugiej zaś pieszczą ciało!

Zimowe czapki z wełny z kaszmirem są wygodne i nie gryzą

Jednym z powodów, dla których tak bardzo kochamy kaszmir, jest jego delikatność. W połączeniu z ciepłem jakie daje, kaszmir jest idealny jako tkanina na produkty zimowe. Nie dziwi zatem nikogo popularność, jaką cieszą się chociażby zimowe czapki z wełny z kaszmirem, czy szale, dzięki którym nie tylko wyglądamy znakomicie, ale i czujemy się komfortowo przez całą zimę. Zwłaszcza, że choć dają mnóstwo ciepła, są one jednocześnie bardzo lekkie. Ze względu na wspomnianą lekkość, bardzo chętnie panie zakładają poncza wełniane z kaszmirem, nawet późną jesienią. Wystarczy ubrać się w cienkie ponczo z kaszmiru, by czuć się komfortowo nawet w chłodny, jesienny dzień. W porównaniu ze zwykła wełną, ponczo wykonane z wełny z kaszmirem grzeje do trzech razy mocniej. Jednocześnie warte podkreślenia są również właściwości higroskopijne kaszmiru oraz przewiewność tkaniny. Kaszmir nie tylko oddycha, ale i chłonie parę wodną z organizmu, przekazując ją na zewnątrz. Nie ma zatem obaw, że przegrzejemy się w czapce, czy szalu z wełny z kaszmirem.

Czapki wełniane z kaszmirem od Piumo.pl polskiego producenta
Czapki wełniane z kaszmirem od Piumo.pl polskiego producenta

Dodatkowe właściwości, które wpływają na jakość produktów z kaszmirem

Inną ważną cechą jaką posiada kaszmir jest jego duża sprężystość. Dzięki niej, ponczo z wełny z kaszmirem, sweter, czy inny kaszmirowy produkt nie mnie się i zawsze wygląda elegancko oraz schludnie. Ważne jest jednak, by pamiętać, iż właściwości tych kaszmir nie posiada na mokro, dlatego też konieczne jest specjalne obchodzenie się z wytworami kaszmirowymi i odpowiednia ich konserwacja. Polecamy zimowe czapki z wełny z kaszmirem wyprodukowane w Polsce.

Czapki z kaszmirem Piumo: zapraszamy na zakupy!

  • Tagi :
  • Udostępnij: