Jak pielęgnować czapki z kaszmirem?

Szale i czapki z kaszmirem oraz rozmaite dodatki wykonane z tej właśnie tkaniny, to bez wątpienia jedne z najbardziej lubianych akcesoriów odzieżowych. Duże znaczenie mają tu ich parametry i właściwości, dzięki którym liczyć można na długie i przyjemne ich użytkowanie. O ile każdy szczęśliwy posiadacz tego typu wyrobów wie, że są one delikatne i świetne pod względem jakości, o tyle nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób należy pielęgnować kaszmirowe czapki, czy inne dodatki. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tą kwestią, podpowiemy wam jak dbać o szale i czapki wełniane z kaszmirem, by zachowały swój wygląd i właściwości na długi czas.

Jak prać wełniane czapki z kaszmirem?

Ze względu na to, że kaszmir jest włóknem o bardzo delikatnej strukturze, wszystkie ubrania i dodatki, które zostały z niego wykonane należy traktować w odpowiedni sposób. Dotyczy to zarówno swetrów, bluzek, jak i czapek, czy szalików wełnianych z kaszmirem, które potrzebują odpowiedniego traktowania. Także podczas prania. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim dodatków tego typu raczej nie powinno się prać w pralce. Najlepiej prać je ręcznie w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Jeśli wasza pralka automatyczna posiada specjalny program do prania ręcznego, można zdecydować się na wypranie w niej swoich ubrań i dodatków kaszmirowych, uprzednio przewracając je na drugą stronę. Co istotne, do prania należy używać delikatnych środków do prania bawełny oraz zrezygnować z płynu do płukania.

Piumo polskie szale wełniane premium
Piumo polskie szale wełniane premium, zobacz całą kolekcję

Czapki z kaszmirem, jak je prać?

Niezależnie od tego, czy posiadacie czapkę wełnianą z kaszmirem, szal, a może ponczo, czy jeszcze inny dodatek, zasada dotycząca pielęgnacji jest ta sama. W przypadku suszenia wypranych produktów, należy zawsze suszyć je na płasko. Zapobiegnie to rozciągnięciu się kaszmirowych włókien, które na mokro nie są odporne na rozciąganie. Powieszenie ich w pionie, np. na sznurze do prania może na stałe uszkodzić produkt rozciągając go.

Warto pamiętać również, iż kaszmirowa czapka, czy szal można z powodzeniem suszyć w suszarce. Wystarczy wybrać specjalny program przeznaczony właśnie do tego celu, czyli do suszenia wełny, by nie bać się o rozciągnięcie swojego ukochanego szala z wełny z kaszmirem.

Dodatkowe zalecenia pielęgnacyjne

Pomimo zalet jakie posiadają produkty z wełny kaszmirowej, mają one też i swoje wady. Jedną z nich jest tendencja do mechacenia tkaniny. Jednak okazuje się, że to nie problem, jeśli posiadacie… golarkę do ubrań. Jeśli zdarzyłoby się, że wasz szal z wełny z kaszmirem, czy wełniana czapka pokryła się specyficznymi drobnymi kuleczkami, wówczas bez wahania użyć możecie zwykłej golarki do pozbycia się tej drobnej niedogodności. W ten sposób wasz ukochany dodatek po zabiegu znów wyglądać będzie jak nowy.

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego po czapki kaszmirowe i szale wełniane premium