Zimowe czapki wełniane z kaszmirem Piumo, co je wyróżnia?

Wybierając zimowe czapki wełniane, czy szalik na sezon jesień-zima uwagę zwraca się na ich wygląd, często zapominając o funkcjonalności. To błąd, który może okazać się znamienny w skutkach, zwłaszcza dla naszego zdrowia i komfortu. W ferworze zakupów zapomnieć możemy o głównych cechach, jakie powinna posiadać dobra czapka, czy szalik. Aby tak się nie stało, a wybór był zawsze trafiony warto wybrać produkty Piumo, które gwarantują, że będziemy je nosić z zadowoleniem. Co zatem wyróżnia wełniane czapki i szaliki wełniane z kaszmirem Piumo? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Piumo marka premium czapki z kaszmiru
Piumo posiada w ofercie szeroki wybór czapek i szali z kaszmiru

Jakie zalety posiadają zimowe czapki wełniane z kaszmirem?

Piumo to akcesoria i dodatki, które wykonano z wełny z kaszmirem. Właśnie z tego faktu wynika mnóstwo korzyści, które daje noszenie ich. Kaszmir bowiem to wyjątkowa pod wieloma względami wełna, która pochodzi od kóz zamieszkujących rejon Himalajów. Co oznacza to w praktyce? Dzięki przystosowaniu kóz do przebywania w bardzo niskich temperaturach, ich wełna zapewnia mnóstwo ciepła. Pomimo iż wewnętrzna warstwa wełny jest bardzo cienka, daje ona ogromną izolację cieplną. Kaszmir, nazywany też pashminą, stosuje się zatem do wytwarzania produktów odzieżowych i rozmaitych akcesoriów typu zimowe czapki wełniane, kaszmirowe szaliki, czy opaski, które zapewniają mnóstwo ciepła. Ale to nie koniec. Czapki i produkty Piumo dzięki swojemu składowi są nie tylko ciepłe, ale i lekkie. Przez to nosi się je naprawdę wygodnie i przyjemnie.

Czapki i szaliki, w które przyjemnie się wtulić

Mówiąc o produktach wełnianych z kaszmirem Piumo koniecznie wspomnieć trzeba o jeszcze jednej właściwości, która wynika z wykorzystania kaszmiru do ich produkcji. Jako że kaszmir jest tkaniną bardzo przyjemną i delikatną, wytworzone z niego produkty są miękkie i przyjemne w dotyku. To produkty, w które miło się wtulić, a noszone na głowie, czy szyi nie drapią i nie podrażniają. Nie dziwi zatem, że w szaliki z wełny z kaszmirem miło jest się wtulić i czerpać przyjemność z miłego dla skóry dotyku.

Polskie szale zimowe, czapki wełniane Piumo
Polski producent Piumo, czapki zimowe i szale damskie premium, z wełny merynosów i kaszmiru

Dlaczego za czapki i szaliki wełniane z kaszmirem trzeba zapłacić więcej niż za zwykłe wełniane produkty?

Wełna z kaszmiru to produkt rzadki, a przez to cenny. Dlatego wykorzystując ją w produkcji, koszty wyprodukowanej odzieży i dodatków automatycznie rosną. Skąd wynika ten fakt? Jak już zostało wspomniane kaszmir to wełna z kóz zamieszkujących tereny wokół Himalajów. Jedna koza daje rocznie niewielką ilość wełny, tj. około 200 g. Dla porównania – z jednej owcy rocznie otrzymać można około 3 kg wełny. To nie jedyny powód, dla którego produkty te są w cenie. Produkcja wełny z kaszmiru jest bowiem pracochłonna, a składa się na nią między innymi farbowanie, tkanie, przędzenie, czy wykańczanie.

Zapraszamy na zakupy po czapki kaszmirowe i szale wełniane premium