4 najcieplejsze tkaniny wełniane, z których szyte są świetne czapki i swetry na zimę

  • 13 października 2020

4 najcieplejsze tkaniny wełniane, z których szyte są świetne czapki i swetry na zimę

Jesień w pełni, a za nią nadciąga zima. Dla tych z nas, którzy są wiecznymi zmarzluchami to dość trudny czas, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w ciepłe szaliki, czapki i swetry. Aby pomóc sobie w wyborze najlepszego, bo najcieplejszego zestawu odzieży podpowiadamy, które tkaniny wełniane sprawdzą się najlepiej pod tym kątem. Dzięki przytulnym swetrom i dodatkom utrzymacie odpowiednią temperaturę ciała, odczuwając niesamowity komfort. Wystarczy wybierać dobrze spośród rzeszy wełnianych propozycji, by sweter wełniany był naprawdę cieplutki i przytulny, a czapka miło grzała w uszy. Koniecznie przeczytajcie, które wełny sprawią, że bezgranicznie pokochacie wełniane wyroby.

Zróżnicowany wybór

Dużą zaletą dzisiejszych zakupów jest możliwość dokonania przemyślanego wyboru, który wiąże się z szerokim asortymentem oraz z dużym zróżnicowaniem produktów. Pomimo dużej możliwości wyboru tkanin, wielu producentów, w tym Piumo wykorzystuje wełnę do celów użytkowych. Możliwość dokonania wyboru spośród tzw. wełen luksusowych powoduje, że w prosty sposób można zaopatrzyć się w sprawdzonej jakości ciepłe szale, poncza, czy czapki chroniące przed zimnem. Przed zakupem koniecznie należy więc sprawdzić etykietę, by mieć pewność z jakiej wełny wykonany został konkretny produkt: merynosa, owczej, z kaszmiru, wełny alpaki, a może z angory, czy włókna jaka… Dziś najczęściej do szycia ciepłych ubrań stosowane są 4 tkaniny znakomicie grzejące: wełna z owiec merynosów, kaszmir i moher oraz alpaka. 

Wełna merino do produkcji ciepłych swetrów

Przędza wełniana to naturalny i bardzo klasyczny wybór dla poszukiwaczy ciepłej odzieży. Wełna merino uznawana jest za jedną z najcieplejszych, a do tego jedną z najdelikatniejszych. Jeśli zdecydujecie się na zakup produktów wytworzonych z merino, możecie liczyć na odzież, która będzie zapewniała trwałość, a ponadto będzie wodoodporna oraz zapewni dobrą izolację termiczną. Wełna merino znana jest ze swoich właściwości pochłaniania wilgoci, dlatego też stosuje się ją bardzo często i bardzo chętnie do produkcji różnego rodzaju odzieży, m.in. czapek, kominów, szalików, swetrów, a także do produkcji różnych przedmiotów do ogrzewania ciała, np. kocy.

Ciepła wełna alpaka

Włókna alpaki są ciepłe oraz miękkie, niestety bywają również dość mocno swędzące. Dlatego też bardzo często wełnę alpaki łączy się z innymi rodzajami wełny, jeśli ma być ona przeznaczona do produkcji odzieży. Wełna tego typu bardzo dobrze sprawdza się do produkcji szalików oraz rękawiczek, przy czym dla poprawienia właściwości drapowania łączy się ją najczęściej z wełną merynosów. W porównaniu z wełną merynosów, wełna alpaki jest nieco bardziej sztywna, niemniej jednak jest ona bardzo ciepła, dlatego warto wykorzystać jej właściwości do uszycia świetnej i dobrze grzejącej odzieży na zimę.

Wełna kaszmir

Wełna ta jest nie tylko ciepła, ale jest tez jedną z najdroższych wełen. Pozyskuje się ją z podszerstka kóz kaszmirskich, który stanowi zaledwie część (około 25 %) całkowitego runa. Jest to wełna miękka w dotyku oraz bardzo delikatna, czym zachwyca wielu użytkowników. Dodatkowym atutem jest podobna sprężystość do tej, którą oferuje wełna owcza. Jej zalety sprawiają, że bardzo chętnie wybierana jest od produkcji ciepłych swetrów, przytulnych szalików, czy mięciutkich rękawiczek i czapek. Ze względu na swoje atrybuty kaszmir nadaje się też do produkcji odzieży dziecięcej.

Angora – przytulna wełna z królika

Angora jest wełną pochodzącą z podszerstka królika angorskiego. Jest to wełna o bardzo cienkich i delikatnych włóknach. Jest ona jedną z najbardziej miękkich gatunków wełny, wzbudzając przyjemne uczucia dzięki swojemu delikatnemu dotykowi. Z uwagi na fakt, iż jest ona dość krucha, a jednocześnie mało sprężysta, do produkcji rozmaitych wyrobów, w tym odzieży miesza się ją z innymi materiałami, które cechuje większa elastyczność.

  • Tagi :
  • Udostępnij: